Committees


Local Organising Committee    Young Engineers Committee     
Alessandro Palermo, Chair
Stephen Hicks, Co-chair
Barry Wright, Co-chair
Geoff Rodgers
Larry Bellamy
Wu Chou
Robert Finch
David Carradine
Anthony Abu
Tim Sullivan
Peter Burnton
Katie Symonds
  Gabriele Granello, Chair
Royce Liu, Co-chair
Annie Scott, Co-chair
Mike Anderson
Maria Brando
Aaron Kaijser
Craig Miur





   
         
         
Scientific Committee        
Anthony Abu, New Zealand, Chair
AFM Saiful Amin, Bangladesh
Eftychia Apostolidi, Austria
Mourad Bakhoum, Egypt
Jan Bien, Poland
Eric Brehm, Germany
Bruno Briseghella, China
Eugen Bruhwiler, Switzerland
Marcin Bulkowski, Germany
Eleni Chatzi, Switzerland
Jae-Yeol Cho, South Korea
Christian Cremona, France
Ane de Boer, The Netherlands
Stephanos Dritsos, Greece
John Duntemann USA
Lennart Elfgren, Sweden
Christos Giarlelis, Greece
Tong Guo, China
Katrin Habel, Canada
Rade Hajdin, Switzerland
Bartlomiej Halaczek, UK
Sergio Hampshire Santos, Brazil
Bert Hesselink, The Netherlands
Niels Peter Hoj, Switzerland
Laurent Rus Jenni, Spain
Konstantinos Kalfas, UK
Igor Kavrakov, Germany
Ho-Kyung Kim, South Korea
Steve Kite, Hong Kong
Hyun-Moo Koh, South Korea
Jochen Kohler, Norway
Andreas Lampropoulos, UK
Guy Larose, Canada
Oskar Larsson Ivanov, Sweden
Roberto Leon, USA
Maria Pina Limongelli, Italy
Poul Linneber, Denmark
  Jose Antonio Lozano Galant, Spain
Fernando Madrazo Aguirre, UK
Nisrine Makhoul, Lebanon
Andrew Martin, Denmark
Jose Matos, Portugal
Carlos Mendez-Galindo, Mexico
Fausto Mistretta, Italy
Serge Montens, France
Helder Moreira de Sousa, UK
Luis Oliveira Santos, Portugal
Pedro Pacheco, Portugal
Fabrizio Palmisano, Italy
Rakesh Pathak, USA
Ignacio Paya-Zaforteza, Spain
Robert Ratay, USA
Marion Rauch, Germany
Armando Rito, Portugal
Daniele Rocchi, Italy
Jose Romo Martin, Spain
Fathy Saad, Egypt
Ann Schumacher, Switzerland
Peter Seitz, Germany
Geralt Siebert, Germany
Tomasz Siwowski, Poland
Flavio Stochino, Italy
Alfred Strauss, Austria
Richard Stroetmann, Germany
Harshavardhan Subbarao, India
Ian Peter Thomas Firth, UK
Marina Traykova, Bulgaria
Brian Uy, Australia
Rob Vergoossen, The Netherlands
Teng Wu, USA
Ye Xia China
Stefan Zmigrodzki, Canada
Henryk Zobel, Poland
Daia Zwicky, Switzerland